Przy wysyłce przesyłek niezwykle ważną rzeczą jest opakowanie przesyłki i jej zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pamiętajmy, że taka paczka jest wiele razy przerzucana z jednego środka transportu na drugi, dlatego jest narażona na wszelkiego rodzaju przetarcia i obtłuczenia. Jednak jest kilka sposobów, dzięki którym możemy ograniczyć ryzyko ewentualnego zniszczenia produktu, po przekazaniu go do firmy kurierskiej. Czasami zdarza się, że kurier odmówi przyjęcia naszej paczki, ponieważ nie spełnia ona podstawowych wymagań regulaminu. I choć zwykle wzbudza to naszą złość, zastanówmy się, czy rzeczywiście nasza paczka mogła budzić wątpliwości odnośnie nieprawidłowego przygotowania do wysyłki.

Opakowanie przesyłki do wysyłki

Jeśli chcemy nadać przesyłkę, musi ona spełniać kryteria przewoźnika, które mają na celu uniknięcia przypadków związanych z uszkodzeniem towaru, który wysyłamy. Nie oszukujmy się, paczki bez oznaczenia “uwaga!”, nie są traktowane w szczególnie delikatny sposób. Nie jest to, rzecz jasna, złośliwość przewoźnika, ale normalny proces związany z przesyłkami, dlatego to od nas zależy, czy paczka dojdzie do adresata w dobrym stanie. Solidnie zapakowana paczka jest gwarancją tego, że zawartość nie ulegnie uszkodzeniu, co w przypadku wysyłek zagranicznych, ma naprawdę duże znaczenie. Opakowanie przesyłki ma bardzo duży wpływ na koszty jej dostarczenia, a także na czas. Jeśli opakowanie przesyłki będzie nie właściwe, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty lub przesyłka może utknąć na sortowni. Warto również dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę.

Wypełnij poprawnie dokumenty

Czasami może się zdarzyć, że np. przy wysyłce paczki do USA, z roztargnienia zapomnimy dołączyć ważnego dokumentu, który ma znaczenie podczas odprawy celnej. W takim przypadku nasza paczka może zostać zatrzymana w celu dostarczenia brakujących formalności. Jeśli tak się zdarzy, powinniśmy możliwie jak najszybciej uzupełnić dokumentację, aby nasza wysyłka mogła “ruszyć w świat”. Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku, wysyłka nie zostanie dostarczona a koszty, które ponieśliśmy w związku z wysyłką, nie będą nam zwrócone. Podobna sytuacja może mieć miejsce w momencie, kiedy niepoprawnie wypełnimy deklaracje lub wbrew zakazom obrotu, postanowimy wysłać tzw. towar zabroniony.