W dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi, że ludzie tak chętnie korzystają z usług firm kurierskich. Wynika to przede wszystkim z szybkości dostawy, atrakcyjnych cen i możliwości wysyłki naprawdę bardzo dużych i ciężkich przedmiotów. Zaufanie do firm przewozowych jest ogromne, co ma znaczenie w rozwijaniu się przedsiębiorstw, które oferują śledzenie przesyłki.

Mniej zaginionych paczek

Dobra i sprawdzona firma kurierska doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo jest stracić zaufanie klientów, dlatego świadczone usługi są na coraz wyższym poziomie. W przeciwieństwie do krajowej spółki świadczącej usługi pocztowe, firmy zajmujące się przesyłkami, kładą duży nacisk na to, aby było możliwie najmniej zaginionych paczek. To sprawia, że coraz chętniej korzystamy z usług popularnych kurierów, szczególnie w przypadku gdy potrzebne nam jest śledzenie przesyłki lub gdy zależy nam na tym, aby towar, który znajduje się w wysyłce, dotarł do adresata w jak najlepszym stanie.

Śledzenie przesyłki online

Popularne firmy kurierskie dają nam możliwość śledzenia, dzięki czemu nawet przy wysyłaniu za granicę, możliwe jest śledzenie przesyłki, gdzie nasz pakunek się obecnie znajduje. To sprawia, że mamy kontrolę nad tym, co dzieje się z naszą wysyłką i w razie zauważenia jakichkolwiek problemów, możemy szybko wyjaśnić niepożądaną sytuację z biurem obsługi klienta. Kolejnym plusem jest to, że z każdym rokiem, ceny za przesył paczek stale się zmniejszają, co dla wielu osób, które często korzystają z usług firm kurierskich, jest bardzo dobrą wiadomością.

Śledzenie przesyłki zagranicznej

Przy wysyłaniu paczek za granicę należy wziąć pod uwagę kilka czynników tj.: wartość paczki, wagę, gabaryty oraz zawartość przesyłki. Po ustaleniu co jest dla nas najważniejsze, pozostaje nam wybór transportu lotniczego lub wodnego. Jak zapewne się domyślacie, transport lotniczy jest dużo szybszy, jednak przy ilościach hurtowych może okazać się, że dogodniejszą opcją będzie przewóz kontenerowy.

Opłacenie cła

Pamiętajmy, że przy wysyłaniu paczek za granicę o większej wartości niż 150 euro, należy opłacić cło. Aby to zrobić musimy zgłosić przesyłkę w Urzędzie Celnym i wnieść stosowną opłatę. W przypadku kontroli celnej niezgłoszonego towaru, możemy narazić się na przykre konsekwencje w postaci nałożonych kar, a w przypadku notorycznego łamania prawa nawet na sprawę sądową. Obecnie radzimy aby każda większa paczka była zgłoszona, ponieważ notujemy wzmożone kontrole celne w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

Co zrobić gdy nasza paczka utknie przy odprawie celnej?

Zgodnie z sentencją: „Ignorantia iuris nocet”, co oznacza: nieznajomość prawa szkodzi, jeśli nie zastosowaliśmy się do powszechnie obowiązujących przepisów, musimy ponieść stosowne konsekwencje. Przy przesyłkach zagranicznych nie powinniśmy próbować ominąć cła, jeśli jednak nam się to zdarzy, zalecamy udać się do kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie międzynarodowym, tam z pewnością uzyskamy pomoc w zakresie ewentualnej sprawy sądowej. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym poradom, żaden z Was nie zapomni i uiszczeniu opłaty celnej, dzięki czemu uniknie nieprzyjemności związanych z łamaniem prawa.